CSA Lange Land Ziekenhuis

CSA/CSRD in the spotlight

Dit artikel is een publicatie uit de Parametric Release | december 2022.

In deze rubriek stelt een collega CSA/CSRD zich voor en vertelt een aantal wetenwaardigheden over het team. Vind je het ook leuk om als team in de volgende Parametric Release te staan? Meld je dan aan via redactie@sterilisatievereniging.nl. Op volgorde van aanmelding wordt dan jouw team geïnterviewd en voorgesteld.

Naam instelling:

Lange Land Ziekenhuis Zoetermeer

Naam afdeling:

Centrale Sterilisatie afdeling (CSA) en Centrale Scopen en Reiniging en Desinfectie Dienst (CSRD)

Aanbod per dag gemiddeld:

75 netten voor OK en laminaat voor poliklinieken, 30 flexibele scopen

Aantal wasmachines:

CSA 4, CSRD 2 en 1 bakkenwasmachine

Aantal sterilisatoren:

2

Bereikbaarheidsdienst:

Ja, in de weekenden

Hoi, wij zijn het CSA/CSRD team van het Lange Land Ziekenhuis te Zoetermeer. Wij reinigen, desinfecteren en steriliseren re-usables en wij reinigen en desinfecteren endoscopen respectievelijk voor de poliklinieken, OK, 2 buitenpoli’s en scopen voor de afdelingen urologie en het endoscopie centrum.

Ons team bestaat uit 13 medewerkers:

  • Teamleider CSA
  • MSMH’s onderverdeeld in Terreindeskundigen
  • MSMH in opleiding

Gemiddeld zijn er per dag 6 medewerkers aanwezig verdeeld over 2 shifts van 8.00 – 21.30 uur. Op de CSRD zijn per dag 2 medewerkers aanwezig verdeeld over 2 shifts van 8.00 – 19.00 uur. Onze dagelijkse uitdaging ligt bij de invulling van de shifts. De kwaliteit van onze werkprocessen borgen wij door onze protocollen en de controle hierop door middel van audits en inspectie rondes. De kracht van ons team is dat wij voor elkaar klaar staan ondanks onze verschillen!

Tips voor andere teams

Waardeer en bemoedig elkaar. Met elkaar klaar je de klus!