Evenementen

Weergaven navigatie

Evenement weergaven navigatie

Vandaag
  • Overleg SVN bestuur

    Beleidsmiddag met inbreng van de verschillende regio's.

  • SFERD Symposium

    Veenendaal Bastion 73, Netherlands

    Veiligheid voor patiënten en medewerkers bij het gebruik van flexibele endoscopen staat bovenaan.
    Kennis delen en samen mee denken over risicomanagement.

    Alle informatie en inschrijven.

  • Bijeenkomst NEN-klankbordgroep

    UMC Utrecht Heidelberglaan 100, Utrecht, Netherlands

    Voor wie?

    Iedereen die vanuit het werkveld als zorgprofessional werkzaamheden verricht in reiniging, desinfectie, sterilisatie/steriliteit en logistiek/beheer steriele medische hulpmiddelen en die op enige wijze invloed wil hebben of een mening heeft over een relevante norm of richtlijn die op de agenda staat bij NEN.

  • Webinar: Overgang van HLD & LCS naar LTS – Uitdagingen en kansen

    Traditionele methoden zoals hoogwaardige desinfectie (HLD) en vloeibare chemische sterilisatie (LCS) worden nog steeds veel gebruikt, maar hun effectiviteit is sterk afhankelijk van strikte naleving van het protocol.

    Elke webinar kan, na inloggen, opnieuw bekeken worden.

  • Webinar: Overgang van HLD & LCS naar LTS – Uitdagingen en kansen

    Traditionele methoden zoals hoogwaardige desinfectie (HLD) en vloeibare chemische sterilisatie (LCS) worden nog steeds veel gebruikt, maar hun effectiviteit is sterk afhankelijk van strikte naleving van het protocol.

    Elke webinar kan, na inloggen, opnieuw bekeken worden.

  • Het Duurzame Zorg Congres

    Steeds meer zorgorganisaties laten zien dat het anders kan: zorg die mensen gezond maakt én houdt, zonder verspilling van kostbare grondstoffen. De afgelopen jaren is er mede door de Green Deal Duurzame Zorg 3.0 een enorme versnelling ontstaan. De groene beweging in de zorg is groter dan ooit.

    Wat heeft die beweging ons allemaal opgeleverd? Welke resultaten hebben we samen bereikt de afgelopen periode en waar staan we nu? En vooral ook: hoe bewegen we nu verder naar een duurzame zorgsector in 2050?

    Op vrijdag 9 oktober 2026 ontmoeten zorgprofessionals, bestuurders/toezichthouders en beleidsmakers elkaar in het Gooiland in Hilversum voor Het Duurzame Zorg Congres: van groene beweging naar het nieuwe normaal. VWS organiseert dit congres samen met verschillende overkoepelende organisaties uit de zorg betrokken bij de Green Deal.

    Meer informatie

  • Webinar Steriwijzer: duurzaam kiezen zonder in te leveren op steriliteit

    Bluewrap, containers, crêpe, textiel of een hybride oplossing? De keuze voor een steriel barrièresysteem raakt aan patiëntveiligheid, validatie, logistiek, kosten én milieu-impact. Steeds meer ziekenhuizen willen verduurzamen, maar hoe weeg je dat zorgvuldig af zonder concessies te doen aan kwaliteit?

    Daarvoor ontwikkelde de NVZ samen met CE Delft en KplusV de Steriwijzer: een praktische kieswijzer die CSA's helpt verpakkingsopties onderbouwd met elkaar te vergelijken. Het instrument is getoetst door deskundigen uit de CSA- en DSMH-praktijk en is bedoeld om het gesprek met inkoop, OK en management te voeden met feiten in plaats van aannames.

    Op dinsdag 27 oktober van 13.00 tot 14.00 uur lanceren we de Steriwijzer tijdens een online webinar. We laten zien hoe het instrument werkt, welke criteria meewegen en wat de eerste inzichten zijn, met ruimte voor jouw vragen.

    Meld je aan via duurzamezorg@nvz-ziekenhuizen.nl en neem gerust collega's mee.

    (De Steriwijzer is ontwikkeld met VWS-subsidie voor de Green Deal Duurzame Zorg 3.0).